שמן רווינטסרה מבית אתריא

שם בוטני : Cinnamomum camphora

!קשה להגיד, קל להשתמש

שמן אתרי רווינטסרה מופק בקיטור מעלי עץ גדול וירוק-עד ממשפחת העריים, שמקורו באיים הדרומיים של יפן וטיוואן ובסין, משם הופץ למדינות רבות בעלות אקלים טרופי וסובטרופי ברחבי העולם. העץ מניב סוגים שונים של שמנים אתריים. הגורמים הקובעים את סוג השמן הם הארץ בה הוא גדל, הקרקע והאקלים וכן החלק ממנו מופק השמן: עלים, שורשים, ליבת העץ או קליפתו.
    
העצים הובאו למדגסקר בתחילת המאה ה-19 ושם קיבלו את הכינוי רווינטסרה, שפירושו "עלה טוב" בשפה המקומית. השמן שקוף עד צהבהב ומכיל מעל 50% Cineole שהוא המרכיב העיקרי גם בשמן אקליפטוס גלובולוס, לו הוא דומה בניחוחו.
שמן אתרי - אתריא בריאה מהטבע

טוב לגוף, מצויין לנפש

  • שמן אתרי רווינטסרה מעודד נשימה עמוקה כאשר משתמשים בו במריחה על העור באמצעות שמן נשא – הוא מכייח, אנטיספזמודי (נוגד כיווצים) ומעודד את פעילות מערכת החיסון.
  • הוא מעניק תחושת קרירות מרעננת
  • שמן אתרי רווינטסרה הוא אנטי-בקטריאלי
  • שמן אתרי רווינטסרה מסוגל לעזור להרגיע את מצב הרוח ולשפר מיקוד, ריכוז ותחושת ביטחון עצמי
  • שמן אתרי רווינטסרה מסוגל לחזק מוטיבציה ולחדד את המחשבה
  • שמן אתרי רווינטסרה משמש להקלת כאבי שרירים, דלקת מפרקים ובעיות בדרכי הנשימה וכן לטיפול בעור שמן ובאקנה

כיצד משתמשים בשמן אתרי רווינטסרה

  • מריחה על העור בשמן נשא ( 1 טיפת שמן אתרי רווינטסרה ל 50 מ"ל שמן צמחי - נשא) באיזור הרצוי  –בית החזה והגב העליון באיזור הריאות.
  • בהדפה - למשך 30 דקות, שלוש פעמים ביום במבער או בהשמה על מטלית בד.

שמן רווינטסרה מבית אתריא

שמן אתרי רווינטסרה מול שמן רבנסרה - לא להתבלבל! 

קיים שמן נוסף המגיע ממדגסקר, בשם שמן רבנסרה. אין להתבלבל בין שמן רבנסרה לשמן של אתריא– שמן רווינטסרה. לשמן רבנסרה הרכב כימי שונה לחלוטין משמן רווינטסרה והשימוש בו דורש זהירות מיוחדת.

חשוב לדעת: שמן רבנסרה מכיל כמות גדולה (כ- 80%) של אסטרגול – חומר רעיל וקרצינוגני בפוטנציה, החשוד כמסרטן, נמצא כמסרטן בבדיקות שבוצעו על עכברים וחשוד כפוגע בשיכפול הגנטי בתא וגורם למוטציות. לאור נתונים אלו, שמן רבנסרה אינו מומלץ לשימוש בתינוקות ואף בשימוש מבוגרים מומלץ לשימוש אך ורק באופן זהיר ובמינון מדוייק.שמן רבנסרה מכיל חומרים העלולים להיות מסרטנים ולכן אינו בטוח לשימוש בקרב מבוגרים ובמיוחד בילדים.לעומתו, שמן אתרי רווינטסרה בטוח לשימוש בילדים, מבוגרים וקשישים.

עוד כמה דברים שחשוב לדעת 

* בכל האמור לעיליש לעיין היטב בהתוויות ובהוראות לצרכן המצויינות על תווית המוצר. בכל מקרה או חשד לבעיה רפואית-בריאותית, חובה להתייעץ עם ארומתרפיסט/ית מוסמך/ת או רופא/ה טרם השימוש על מנת לוודא שימוש נכון ומותאם למטופל ולמצבו.

** נדגיש גם כאן שאין למרוח את השמן על רקמות ריריות כמו העיניים, פה, איברים אינטימיים וכדומה.
      
*** מומלץ לנסות קודם להשתמש בכמות קטנה של תרכובת שמן אתרי רוזמרין מהול בשמן צמחי (בהתאם למינון המופיע על תווית המוצר) על מפרק כף היד בחלקו הפנימי, כדי לוודא שאין תגובה אלרגית כלשהי.
   
לרכישת שמן אתרי רווינטסרה מבית אתריא בריאה מהטבע - הקליקו כאן

לרכישה עכשיו

הצצה לחנות שלנו